Pristatome per 1-2d.d.

Golenie, modelowanie brody to codzienność zwykłego mężczyzny. Czy jednak na pewno robimy to dobrze? Jakie narzędzia do golenia wybrać? Jak uniknąć nieprzyjemnych wrażeń po zabiegu? Te i inne pytania zadaliśmy kierownikowi salonu „Barzdaskučiai”, Kazimierusowi Norkasowi.
- Jakie są najczęstsze błędy w goleniu?
- Głównymi błędami jest to, że skóra nie jest przygotowana do tego zabiegu, golenie zawsze odbywa się w pośpiechu i nie poświęca się mu wystarczająco dużo czasu i uwagi. Stosowane są również tanie przyrządy do golenia, które również decydują o efekcie końcowym. Jeśli mężczyźni narzekają, że wypryski pojawiają się po goleniu w domu, to dzieje się tak dlatego, że skóra przed goleniem nie jest wystarczająco nawilżona, a winowajcą mogą być kosmetyki typu „max”.
- Jak prawidłowo golić brodę?
- To długotrwały zabieg. Najpierw na twarz kładzie się gorący ręcznik, aby zmiękczyć skórę i otworzyć pory. Następnie nakładany jest krem ​​przed goleniem, potem olejek, ponownie kładziony jest gorący ręcznik, a następnie pędzelkiem nakładane jest mydło.
Następnie golimy się raz wzdłuż włosów, ponownie dodajemy mydło, golimy się przy włosach. Wreszcie zimna myjka, która zamyka pory i woda po goleniu lub woda kolońska. Być może da się powtórzyć podobne kroki w domu, ale trzeba się "bawić" i poświęcić na to dużo czasu.

Jakie produkty polecasz do golenia w domu?

- Radziłbym panom w ogóle nie golić się w domu, bo to brutalnie "zablokowane" i bardzo nieciekawe (śmiech). Poważnie, używamy tylko kosmetyków firm, które istnieją od czasów wiktoriańskich i są śmietanką w goleniu.

Choć cena będzie oczywiście wyższa, to efekt też będzie inny, dlatego radzę nie oszczędzać na kosmetykach. Konieczne jest użycie kremu przed goleniem i mydła, które radziłabym nakładać pędzlem - dużo lepiej się nakłada i masuje.

- Jakie są aktualne trendy w modzie brody?

- Chociaż brody i wąsy są na Litwie "na fali", to na Zachodzie ten trend stopniowo wychodzi z mody. No ale skoro najnowsze mody docierają do nas późno, to myślę, że broda będzie modna jeszcze przynajmniej rok. Prawdą jest, że moda na brodę to nie to samo, co moda na fryzury, więc prawie niemożliwe jest stwierdzenie, która długość lub kształt jest obecnie najmodniejszy.

- Dlaczego warto chociaż raz odwiedzić fryzjera?

- Mówimy, że człowiek powinien chociaż raz iść pod nóż - to zupełnie inne doświadczenie. Kiedy golisz się w domu, nie rozumiesz uroku tego całego procesu, który trwa około godziny. Do jednych „przykleja się”, do innych mniej, ale warto spróbować dla każdego mężczyzny.

- Co jeśli broda nie rośnie lub nie jest zbyt bujna?

- A u mnie słabo rośnie (śmiech). Niestety nie mamy żadnych magicznych kremów i nie bardzo w nie wierzę.

- Jak dbać o brodę?

- Zarówno szampony, jak i mydła są przeznaczone do brody. Można również użyć specjalnych olejków i wosków, aby zmiękczyć brodę i zapobiec rozdwajaniu się włosów. I oczywiście musi być odpowiednio uformowany.

Palikite komentarą

Atminkite, kad komentarai turi būti patvirtinti prieš juos paskelbiant.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.