Pristatome per 1-2d.d.

Choć kiedyś broda była częściej wybierana przez starszych mężczyzn jako wyraz dojrzałości, teraz widać, jak szybko to podejście się zmienia. Coraz więcej osób decyduje się na dopasowanie brody do swojego wizerunku, niezależnie od wieku. Oczywiście broda to nadal oznaka męskości, więc aby wyglądać atrakcyjnie, chcesz mieć bujny, miękki i zadbany zarost. Niestety czasami nie da się mieć takiej brody bez robienia czegokolwiek - nie rośnie lub rośnie tylko miejscami, inny jest kolor włosków i ich struktura. Czasami włosy rosną w różnych kierunkach, a włosy wystają przypadkowo, psując w ten sposób wizerunek zadbanej brody. Dobrą wiadomością jest to, że wiele z tych problemów można rozwiązać za pomocą odpowiednich narzędzi i dobrej pielęgnacji brody

Zapuścić brodę

Aby mieć dłuższą i piękniejszą brodę, przede wszystkim bardzo ważne jest, aby pozwolić jej rosnąć. Jednym z największych błędów, które bardzo utrudniają pielęgnację brody jest obcinanie wystających włosków. Przycinanie ich na krótko może sprawić, że broda będzie wyglądać na gładszą, ale wygląda tak tylko w danym momencie. Ciągłe przycinanie tylko wystających włosków sprawia, że ​​broda wygląda na coraz bardziej przyciętą, co sprawia, że ​​konieczne jest jej całkowite przycięcie później. Czasami zdarza się również, że przy skracaniu włosów rozumie się, że włosy zostały przypadkowo skrócone za bardzo lub w niepotrzebnych miejscach. Wtedy też trzeba zgolić brodę. Zapuszczanie brody wymaga cierpliwości – lepiej zapuścić, a dopiero potem przystąpić do modelowania.

Korzyści z mycia brody

Zarówno zapuszczanie, jak i pielęgnacja brody może ułatwić codzienne życie dzięki kilku narzędziom, które wpływają na wygląd brody. Czy chcesz mieć miękką, suchą i dobrze wyglądającą brodę? Nie zapomnij o olejku do brody, delikatnym płynie do mycia i produktach do stylizacji, które pozwolą Ci mieć brodę o jakiej marzyłaś.

Płyny do mycia brody lub szampony do włosów są również bardzo ważnymi narzędziami do pielęgnacji zarostu. Pomagają delikatnie usunąć zabrudzenia, co jest bardzo ważne, aby nie podrażnić skóry twarzy. Najlepiej wybierać myjki i szampony o bogatym składzie, które odżywiają i wzmacniają włosy. środek czyszczący stymuluje cebulki włosów oraz dezynfekuje i tonizuje skórę, jednocześnie wzmacniając cebulki włosowe. Oczywiście nie zaleca się codziennego mycia brody, wystarczy robić to 1-2 razy w tygodniu.

Oprócz mycia bardzo ważne jest stosowanie olejku lub balsamu do brody. W razie potrzeby można ich używać zamiennie. Olejek sprawdzi się zarówno w przypadku krótkiej, jak i długiej brody. Skutecznie nawilża, odżywia włosy, chroni skórę przed łuszczeniem, a włosy przed wysuszeniem i rozdwajaniem, dzięki czemu broda zawsze wygląda promiennie. Regularne stosowanie olejku sprawia, że ​​broda staje się znacznie bardziej miękka i gładsza. W przypadku posiadaczy dłuższych brodów odpowiedni może być również balsam do brody. Jego konsystencja przypomina wosk i ułatwia modelowanie brody. Pełni jednocześnie funkcję odżywiającą i nawilżającą.

Czesanie brody

O wizerunku brody decyduje również jej kształt. Wielu mężczyzn coraz częściej odwiedza specjalne salony, w których broda jest kompleksowo pielęgnowana – usuwane są zbędne włoski, poprawiany jest kształt brody, wyrównywana jest długość, aw razie potrzeby nawet farbowana. Jednak w codziennej pielęgnacji, aby ułatwić modelowanie brody, zachować ją w porządku i rozczesaniu, nie można zapominać o jej czesaniu. Można to doskonale zrobić za pomocą specjalnych szczotek lub grzebieni do stylizacji brody.

Palikite komentarą

Atminkite, kad komentarai turi būti patvirtinti prieš juos paskelbiant.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.